Oświetlenie przedpokoju – jakie lampy warto kupić?

To przedpokój jest wizytówką domu. W nim witamy naszych gości i żegnamy się z nimi. Tutaj także ubieramy się przed wyjściem z domu. W wielu przedpokojach nie ma okien, dlatego nie ma też naturalnego światła. Warto więc zadbać o odpowiednie oświetlenie. Co wybrać?

Przedpokój często sprawia dużo problemów z oświetleniem. Zwykle nie mamy w nim do dyspozycji zbyt dużo miejsca, dlatego nie możemy pozwolić sobie na lampy zajmujące dużo miejsca. Także wtedy, gdy w przedpokoju nie ma naturalnego oświetlenia, powinniśmy wybrać lampy dające mocne oświetlenie, które pomoże nam również w przygotowaniu się do wyjścia z domu.

Przede wszystkim pomyślmy o tym, jakie lampy możemy zastosować w przedpokoju. Gdy mamy taką opcję, dobrym wyborem będą oczka świetlne. Nie zajmują dużo miejsca i dają mocne światło. Jeśli uzupełnimy je również o LED-y, możemy oszczędzać pieniądze, ponieważ pobierają one mało energii i pracują bardzo długo.

Jeśli jednak wykonanie sufitu podwieszanego z oczkami nie wchodzi w grę, wybierzmy lampę sufitową. Do przedpokojów często wybierane są dekoracyjne plafony. Warto sprawdzić lampy Massive, ponieważ w ofercie tego producenta znajdziemy wiele świetnych lamp tego rodzaju. Jeśli sufit nie jest niski, możemy też wybrać lampę wiszącą, na przykład z mlecznym albo drucianym kloszem. Do lampy wkręćmy mocniejszą żarówkę, aby równomiernie oświetliła całą przestrzeń.

Czy do przedpokoju potrzebujemy jeszcze inne lampy? Możemy je zastosować, aby uzyskać bardziej klimatyczny efekt i dopasowywać oświetlenie do pory dnia oraz naszego nastroju. Do pary z lampą sufitową możemy wybrać też lampę stołową do ustawienia na szafce na buty albo na konsoli ustawionej pod ścianą.

Gdy nie mamy zbyt wiele miejsca do dyspozycji, możemy zdecydować się także na modne obecnie girlandy świetlne. Mogą być wykonane z bawełnianych kuleczek – Cotton Balls, możemy też wybrać te w loftowym, skandynawskim stylu, czyli z małymi żarówkami na kablu. Tanim wyborem będą też lampki choinkowe – można powiesić je wokół lustra albo na wieszakach, aby uzyskać ozdobny efekt.