Odkurzacz piorący – niezastąpiony w kompleksowych porządkach

odkurzacz-pioracy-thomas-aqua-multi-clean-x10-parquet
Nowoczesne odkurzacze piorące, wbrew pozorom, wcale nie są wyjątkowo drogie. Biorąc pod uwagę ich możliwości, oszczędności są dodatkowo naprawdę zachęcające. Dlaczego warto zdecydować się na taki sprzęt?

Odkurzacze piorące wielu z nas kojarzą się z urządzeniami, które potrafią tylko prać tekstylia, na przykład dywany, wykładziny, tapicerki samochodowe czy meblowe. Jednak obecnie dostępne w sprzedaży modele tak naprawdę mogą służyć zarówno jako zwykły odkurzacz, jak i również jako urządzenie do prania i odkurzania i zmywania podłóg na mokro. Co więcej, filtr wodny w takim odkurzaczu zadba o to, aby powietrze było higienicznie czyste i nawilżone. W ten sposób może on stać się niezawodnym pomocnikiem w różnych domowych porządkach.

Pranie ekstrakcyjne z odkurzaczem piorącym – szybko, wygodnie i skutecznie

Odkurzacze piorące wykorzystują najczęściej technikę prania ekstrakcyjnego, która odbywa się w dwóch etapach – rozpuszczenia brudu i jego wypłukania. W ten sposób urządzenie jest w stanie szybko i skutecznie usunąć nie tylko różnego rodzaju plamy, ale również odświeżyć wygląd dywanu czy tapicerki – po takim zabiegu mogą wyglądać jak nowe!

Do prania ekstrakcyjnego wykorzystuje się specjalne końcówki z wężykiem, które obsługiwane są przez przyciski na rurze odkurzacza. Na początku na nawierzchnię natryskuje się tak zwany prespray, czyli środek powodujący oddzielenie się brudu z włókien i stworzenie zawiesiny brudu, kolejnym etapem jest wypłukanie rozpuszczonych zabrudzeń przez środek do prania ekstrakcyjnego wymieszany z wodą.

Pranie jest bardzo proste i dodatkowo szybsze niż prowadzenie go ręcznie, a tekstylia szybko schną, dlatego też ryzyko ich uszkodzenia jest bardzo niskie. Oczywiście, przed rozpoczęciem prania na całego warto sprawdzić, czy dany detergent nie wywoła szkód, na przykład odbarwień.

Odkurzanie na sucho i mokro – czysta podłoga w kilka chwil

Pranie to jednak nie wszystko, co mogą zaoferować ci nowoczesne odkurzacze piorące, ponieważ mogą wykonać za ciebie również wiele innych zadań. Oprócz zwykłego odkurzania na sucho powierzchni twardych i miękkich, w tym dywanów i wykładzin, wiele modeli pozwala również na odkurzanie na mokro.

Odkurzanie na mokro umożliwia łatwe zebranie rozlanej wody lub innych płynnych zabrudzeń, na przykład błota. Także niektóre odkurzacze piorące pozwalają na mycie podłóg – parkietów, podłóg kamiennych, z płytek ceramicznych czy terakoty. Wystarczy tylko przypiąć specjalną końcówkę do rury odkurzacza, dolać wody do wewnętrznego pojemnika i dodać specjalny detergent, aby szybko i łatwo umyć podłogę bez konieczności korzystania z mopa.

Zatem odkurzacz piorący może być świetnym zakupem do domu – dzięki niemu można odkurzać podłogi, myć je, a także prać tekstylia, a to wszystko z wykorzystaniem jednego wygodnego w obsłudze urządzenia. Jeżeli nie wiesz, na jaki model się zdecydować, dużo pomocnych informacji czeka na ciebie w serwisie internetowym Idealny Odkurzacz.