Czy znasz zalety materacy kieszeniowych?

Wybór materaca powinien być dobrze przemyślany, jeśli chcemy stworzyć sobie komfortowe warunki do snu. Rodzajów materacy jest w sprzedaży wiele, dlatego znalezienie tego idealnego może być nie lada wyzwaniem. Tym bardziej, jeśli nie zna się specyfikacji technicznej poszczególnych modeli. Dużą popularnością cieszą się materace kieszeniowe, które są udoskonalonymi modelami materaca sprężynowego. Śpiąc na wygodnym materacu, wykonanym z wysokiej jakości materiałów, można mieć pewność, że nie będzie trzeba borykać się następnego dnia ze zmęczeniem i bólem kręgosłupa/mięśni.

Jakie zalety ma materac kieszeniowy?

Ogromną zaletą materacy kieszeniowych jest ich duża elastyczność punktowa. Dlaczego jest to takie istotne? To właśnie ten parametr sprawia, że powierzchnia materaca ugina się wyłącznie pod wpływem nacisku i tylko w tym miejscu. Leżąc na takim materacu, można liczyć na świetne podparcie dla całego ciała. Materac wspaniale dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, dzięki czemu można spać w dogodnej dla siebie pozycji. Wszystko to przekłada się na to, że mięśnie mogą odpocząć podczas snu, czyli zregenerować się w pełni. Nie ma mowy o obudzeniu się z bólem kręgosłupa czy szyi, co jest bolączką wielu osób. To właśnie złej jakości materac może być źródłem nieprzyjemnych dolegliwości. Sprężyny w materacu kieszeniowym są tak ze sobą połączone, że nie zakłócają swojej pracy nawzajem. W przypadku materacy kieszeniowych możliwe jest wybranie modelu w oparciu o strefę twardości. Jedne strefy są bardziej miękkie, a inne twarde. Takie rozwiązanie pozwala na uchronienie się przed nadmiernym zapadaniem cięższych części ciała. W zależności od potrzeb użytkownika do wyboru mamy materace z trzema, pięcioma czy siedmioma strefami twardości. Jeśli ktoś cierpi na różne schorzenia kręgosłupa, to idealnym wyborem będzie w jego przypadku materac z siedmiostrefową twardością.

Po materac kieszeniowy warto sięgnąć w przypadku łóżka małżeńskiego. Idealnie sprawdza się jako materac dla dwojga, gdyż ugina się on wyłącznie w miejscu nacisku jednej osoby. Nie dochodzi do zmiany pozycji drugiej połowy materaca, przez co drugiej osobie śpi się bardzo komfortowo i nie dochodzi do zaburzenia jej snu. Wszelkie ruchy wykonywane po jednej stornie, nie przenoszą się na stronę partnera. W przypadku singli materac kieszeniowy również będzie dobrym rozwiązaniem. Jest to idealna opcja dla osób ceniących sobie maksymalny komfort snu. Można przebierać w różnych wariantach twardości i szerokiej gamie warstw. Materac kieszeniowy może mieć obłożenie wykonane z pianki termoelastycznej, wysokoelastycznej czy poliuretanowej. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy. Duży poziom higieny i elastyczność zapewnia materac wzbogacony o piankę lateksową.

A co z wadami?

Materace kieszeniowe mają bez wątpienia wiele zalet, ale nie są pozbawione wad. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, co warto mieć na uwadze podczas wyboru. Za wadę materaca kieszeniowego uznaje się wysoką cenę. Nawet te najtańsze kosztują co najmniej pół tysiąca złotych. Na próżni jest też liczyć na ich kompatybilność ze stelażami regulowanymi.

Artykuł powstał we współpracy z https://expertsnu.pl/s/85/materace-mk-foam-kolo